Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Edenie

Strona główna » Aktualności » Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Edenie

wielkość tekstu: A | A | A

1 kwietnia w Centrum Medycznym EDEN w Myszkowie przy ulicy Zawierckiej 18, powstał Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oferujący wsparcie wyspecjalizowanego zespołu psychologów i psychoterapeutów.

Działalność ma na celu stworzenie przyjaznej opieki, dostępnej i przystosowanej do danego przypadku, włączając w pomoc dziecku jego bliskich i jest odpowiedzią na reformę opieki psychiatrycznej dzieci i młodzieży. Od osób zgłaszających się do ośrodka nie jest wymagane skierowanie, a wizyty są bezpłatne w ramach NFZ.

Wsparcie ukierunkowane jest na zdiagnozowaniu problemu, szukaniu rozwiązań, pomocy oraz współpracy z opiekunami, szkołą, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi. Oferta ośrodka skierowana jest dla dzieci i młodzieży, które nie wymagają interwencji psychiatry, ale cierpią ponieważ  maja trudności w zrozumieniu swoich potrzeb, emocji i zachowań, spotykają się z licznymi sytuacjami kryzysowymi, problemami komunikacyjnymi z rodzicami, rodzeństwem, nauczycielami, doświadczają zaburzeń lękowych, depresyjnych, adaptacyjnych, odżywiania, psychosomatycznych, zachowują się agresywnie i impulsywnie i stosują zachowania autodestrukcyjne. 

czytano: 140 razy

autor: mops.miastomyszkow.pl

data dodania: 2020-05-08 11:50:02

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Myszkowie
ul. Pułaskiego 7, 42-300 Myszków

tel./fax: 34 313 56 30
e-mail: mops.myszkow@mops.miastomyszkow.pl

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy