Informacja

Strona główna » Aktualności » Informacja

wielkość tekstu: A | A | A

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Myszkowie informuje od 1 sierpnia br. będą przyjmowane wnioski na nowy okres świadczeniowy 2017/2018 w sprawie ustalenia prawa do:

  • Do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami
  • Do świadczenia wychowawczego (500+)
  • Świadczeń z funduszu alimentacyjnego
  • Specjalnego zasiłku opiekuńczego

Wnioski będą przyjmowane w siedzibie Ośrodka, tj. ul. Pułaskiego 7 w pok. 9 na parterze w miesiącu sierpniu w godz. od 8.00 do 19.00, od miesiąca września w godz. 8.00 – 15.00.

Warto przeczytać:

http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/rodzina-500-plus/art,9007,zawnioskuj-o-500-na-nowy-okres-swiadczeniowy.html

http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,9536,8998,pamietaj-aby-zlozyc-wniosek-o-rodzina-500.html

http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,9536,9002,wnioski-o-500-juz-od-1-sierpnia.html

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin/

 Informujemy, że pracownicy Działu Świadczeń Rodzinnych, ze względów organizacyjnych, będą udzielali informacji telefonicznie tylko w godzinach od 10.00 – 13.00.

 W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.

 W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.

 W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenie 500 plus na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 30 września danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego i świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada tego roku.

 W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 31 października danego roku, ustalenie prawa do świadczeń oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia tego roku.

 W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 30 listopada danego roku, ustalenie prawa do świadczeń oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.

 W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 grudnia danego roku do dnia 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczeń oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

 

 

czytano: 1998 razy

autor: mops.miastomyszkow.pl

data dodania: 2017-07-27 11:04:17

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Myszkowie
ul. Pułaskiego 7, 42-300 Myszków

tel./fax: 34 313 56 30
e-mail: mops.myszkow@mops.miastomyszkow.pl

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy